ظریف ادرار انجمن پروستات استفاده تکرر ادرار

ظریف: ادرار انجمن پروستات استفاده تکرر ادرار درمان سرطان سرطان پروستات اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار اجتماعی تشدید آلودگی هوای اصفهان باخشکی زاینده‌رود

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از نکاتی که جهت اصفهان بسیار مهم است خشکی زاینده‌رود است و تا زمانی که آب در بستر رودخانه زاینده‌رود روان بو

تشدید آلودگی هوای اصفهان باخشکی زاینده‌رود

تشدید آلودگی هوای اصفهان باخشکی زاینده رود

عبارات مهم : آلودگی

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از نکاتی که جهت اصفهان بسیار مهم است خشکی زاینده رود است و تا زمانی که آب در بستر رودخانه زاینده رود روان بود شاهد این همه آلودگی هوا نبودیم، بنابراین یکی از دلایل زیاد کردن آلاینده ها خشکی زاینده رود است که این مسئله به سو مدیریت بر می گردد و کوتاهی هایی که در این خصوص شد.

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با ایسنا در خصوص معضل آلودگی هوا و راهکارهای مبارزه با آن، اظهار کرد: آلودگی هوا فقط مختص به کلان شهر اصفهان نیست و هم اکنون در تهران، تبریز و خوزستان و بعضی استان های دیگر حتی شدت آلودگی هوا از اصفهان زیاد هست. بخشی از این معضل مربوط به خودروها هست. متأسفانه اکثر مردم هنگامی که کار مهم نیز ندارند باز جهت تردد درون شهری از خودروی شخصی استفاده می کنند.

تشدید آلودگی هوای اصفهان باخشکی زاینده‌رود

وی افزود: البته جهت خودروها دولت آن وظیفه قانونی خودش را انجام نداده هست. در بحث خارج کردن خودروهای فرسوده و جایگزین کردن خودروهای تازه تلاشی را شاهد نبوده ایم. همان خودروهایی که صفر کیلومتر هم هستند با دقت و کیفیت تولید نمی شود. در خودروهای تازه بعضاً شاهد هستیم همان لحظه که از کارخانه بیرون می آیند دارای نقص هستند و آلودگی زیادی تولید می کنند که نشان دهنده این است که دقت مورد نیاز در ساخت این خودروها وجود ندارد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته در این خصوص اداره استاندارد هم وظیفه قانونی خود را انجام نمی دهد. توصیه دیگری که باید مد نظر قرار داد این است که دولت موظف بوده زمینه را جهت استفاده از وسایط نقلیه عمومی به وسیله مردم فراهم کند که این مهم را انجام نداده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از نکاتی که جهت اصفهان بسیار مهم است خشکی زاینده‌رود است و تا زمانی که آب در بستر رودخانه زاینده‌رود روان بو

موسوی لارگانی در همین خصوص افزود: در بحث هدفمندی یارانه ها 29 درصد از درآمدی که دولت از زیاد کردن قیمت های حامل انرژی به دست می آورد را جهت به وجود آوردن همین زیرساخت ها قرار بود هزینه کند که متأسفانه کل درآمدی که دولت داشت به صورت یارانه نقدی پرداخت کرد و بعد هم که اضافه درآمد داشت هیچ هزینه ای جهت زیرساخت های حمل و نقل انجام نداد. جهت مثال مترو اصفهان دارد به تاریخ می پیوندد. خیلی از استان های دیگر مانند خراسان رضوی بعد از اصفهان شروع به ساخت مترو کردند که تمام هم شد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث متروی اصفهان هنوز در منزل اول هستیم. استان اصفهان با عوارضی که به دولت می دهد بودجه 5 استان را تأمین می کند ولی خودش نیازمند این بودجه هست، بعد جهت پروژه های عمرانی باید به این استان کمک شود، ولی متأسفانه کمک نمی کنند. اتوبوس هایی که در اصفهان وجود دارد اسقاطی است که باید به همراه تاکسی ها نوسازی شوند. این اتومبیل ها باید از رده خارج شوند چراکه همین موارد باعث زیاد کردن آلودگی هوا می شود.

وی ادامه داد: وجود کارخانه های بزرگ در سطح استان اصفهان باعث ایجاد آلودگی هوا در استان هست. خودروها تأثیر مهم در آلودگی هوا را ندارند. ریزگردهایی که در هوا معلق است به همین زمین هایی خشک و بایری بر می گردد که روزی سرسبز و زنده بودند، بنابراین باید در تمام زمینه ها مدیریت داشته باشیم تا شاهد کم کردن آلودگی هوا باشیم.

تشدید آلودگی هوای اصفهان باخشکی زاینده‌رود

موسوی لارگانی بیان کرد: استان اصفهان با عوارضی که به دولت می دهد بودجه 5 استان را تأمین می کند در حالی که خودش نیازمند این بودجه هست، باید در پروژه های عمرانی به این استان کمک شود، ولی متأسفانه کمک نمی کنند.

واژه های کلیدی: آلودگی | اصفهان | استاندارد | زاینده رود | آلودگی هوا | مجلس شورای اسلامی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs