ظریف ادرار انجمن پروستات استفاده تکرر ادرار

ظریف: ادرار انجمن پروستات استفاده تکرر ادرار درمان سرطان سرطان پروستات اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات برابر اسپانیا از پیش باخته نیستیم/ بهتر است کی‌روش بماند ، هاشمیان

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران اعتقاد است این تیم برابر تیم‌هایی هم‌چون پرتغال و اسپانیا از پیش باخته نیست. 

برابر اسپانیا از پیش باخته نیستیم/ بهتر است کی‌روش بماند ، هاشمیان

هاشمیان: برابر اسپانیا از پیش باخته نیستیم/بهتر است کی روش بماند

عبارات مهم : ایران

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران اعتقاد است این تیم برابر تیم هایی هم چون پرتغال و اسپانیا از پیش باخته نیست.

وحید هاشمیان در گفت وگو با ایسنا، راجع به پیروزی کشور عزیزمان ایران برابر مراکش و روند این بازی به صحبت پرداخت. بازیکن سال های نه چندان دور تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران بر این باور است هر لحظه اگر پیروزی به دست می آید حتما همه چیز درست نبوده و از طرف دیگر نمی توان گفت اگر شکست خوردیم همه چیز بد بوده هست. البته هاشمیان بر این باور است با توجه به وقت کم فاصله بین جام جهانی و جام ملت های آسیا بهتر است قرارداد کارلوس کی روش به وسیله فدراسیون فوتبال تمدید شود.

در ادامه گفت وگوی ایسنا با وحید هاشمیان را می خوانید:

برابر اسپانیا از پیش باخته نیستیم/ بهتر است کی‌روش بماند ، هاشمیان

* ابتدا راجع به تصورتان قبل از بازی کشور عزیزمان ایران و مراکش صحبت کنید و در ادامه بگویید چه حسی در طول ۹۰ دقیقه داشتید؟

– من تیم ملی فوتبال مراکش را ندیده بودم و آشنایی کافی از این تیم نداشتم و فقط بن عطیه را می شناختم و همین طور مهاجم سامپائولی را. این یعنی این که آشنایی کافی از این تیم نداشتم، ولی استنباطم پیروزی تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران بود. زمانی که بازی شروع شد تا دقیقه ۲۰ یا ۲۵ نظرم عوض شد و به این نتیجه رسیدم که بازی مشکل پیش روی کشور عزیزمان ایران هست، آیا که بازی تحت کنترل مراکش بود و تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران تلاش در دفاع کردن مطلق داشت. تیم مراکش هنگامی که توپ را در اختیار داشتند حرکات زیادی انجام می دادند تا توپ را به زمین ما بیاورند و هنگامی که توپ را از دست می دادند جهت باز بعد گرفتن توپ بازیکنان ما را تحت فشار قرار می دادند و به همین علت فشارهای زیادی روی بازیکنان ما وارد شد. نشانه آن ها این بود که سریع به تیم ملی گل بزنند که خوشبختانه با هوشیاری بازیکنان کشور عزیزمان ایران و یک مقدار هم کم دقتی مهاجمان حریف و عملکرد خوب دروازه بان ما گلی دریافت نکردیم.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران اعتقاد است این تیم برابر تیم‌هایی هم‌چون پرتغال و اسپانیا از پیش باخته نیست. 

هر چه که از بازی گذشت تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران شرایط بهتری پیدا کرد و به بازی برگشت و چندین خطر به وجود آورد و به خصوص یک ضد حمله که آزمون به دست آورد و نتوانست از آن وقت استفاده کند. فکر می کنم بازی ۶۵ به ۳۵ درصد مالکیت توپ در اختیار تیم حریف بود، ولی در نیمه دوم باید بپذیریم که بازی بسیار پر برخورد بود و اکثرا از شتاب می افتاد. این باعث شد که تیم ملی فوتبال مراکش عصبی شود و با استرس زیاد بازی را دنبال کند. کشور عزیزمان ایران هم بسیار خونسرد و هوشمندانه بازی را دنبال کرد و در نهایت توانستیم از فرصتی که به وجود آمد و یک ضربه ایستگاهی و اشتباه حریف این پیروزی بزرگ را به دست بیاوریم.

* به ۲۰ دقیقه ابتدایی بازی اشاره کردید فکر می کنید علت این که کشور عزیزمان ایران در آن ۲۰ دقیقه به شدت تحت فشار قرار داشت و در ادامه توانست روند بهتری را پیدا کند، چه بود؟

– البته در این باره مربیان تیم ملی بهتر می توانند نظر بدهند، ولی از نظر من شاید نداشتن بازی های تدارکاتی خیلی مهم باعث شده است بود شروع بازی را با استرس شروع کنیم. فکر می کنم اگر چند بازی با تیم های بزرگ انجام داده بودیم، شاید این استرس شروع بازی کم تر بود. دوم این که کارلوس کی روش می دانست که تیم ملی فوتبال مراکش تیم قدرتمندی است و می تواند روی ما فشار سنگینی وارد کند. به همین خاطر فکر می کنم منطقی بود که کارمان را با دفاع شروع کنیم و بعد کم کم درون بازی خودمان را باز کنیم و روی ضد حملات وقت ایجاد کنیم. تاکتیک خوبی اتخاذ شده است بود و اگر حمله می کردیم قاعدتا فضای زیادی به حریف می دادیم و آن ها هم خطرناک بودند. بستن بازی و همین طور تجمع بازیکنان ما در مرکز زمین، باعث شده است بود حریف از کناره ها به خصوص از جناح چپ ما فشار وارد کند و زمانی هم که توپ را ارسال می کردند به خاطر این که تعداد نفرات ما درون محوطه جریمه بیش تر بود نتوانستند خطری را به وجود بیاورند.

* نظرتان راجع به ترکیبی که از سوی کی روش گزینش شده است بود و همین طور تاکتیکی که از سوی این سرمربی اتخاذ شده است بود، چیست؟

برابر اسپانیا از پیش باخته نیستیم/ بهتر است کی‌روش بماند ، هاشمیان

– جواب دادن به این پرسش بسیار سخت هست، آیا که مربی که درون تیم است از شرایط بدنی، جسمی و معنوی بازیکنان بیش تر اطلاع دارد. من بازی را از طریق تلویزیون دیدم و دقیقا نمی دانم که کدام بازیکن آماده تر بوده و کدام بازیکن آماده نبوده است و به همین خاطر نمی توانم راجع به ترکیب تیم نظر قطعی بدهم ولی مساله مهم این بود آقای کارلوس کی روش با گزینش چهار بازیکن که سردار آزمون به عنوان مهاجم نوک و پشت سر او کریم انصاری فرد و همین طور در سمت چپ وحید امیری و سمت راست علیرضا جهانبخش، تصورش این بود که هنگامی که تیم حمله می کند شش بازیکن در حالت دفاعی بمانند و چهار بازیکن به سمت دروازه حریف برود تا اگر توپ را از دست دادیم با حضور آن شش بازیکن و برگشت این چهار بازیکن بتوانیم دوباره به حالت دفاعی خودمان بر گردیم.

بازی که کشور عزیزمان ایران انجام داد منطقی و هوشمندانه بود. طبیعتا باید قبول کنیم مقداری شانس هم در این پیروزی نقش داشت، آیا که در آن دقیقه نهایی بازیکن حریف روی سامان قدوس مرتکب اشتباه شد و احسان حاج صفی با یک ارسال و در ادامه اشتباه حریف دروازه آن ها باز شد ولی نباید این را فراموش کرد که تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران جنگنده و هوشمندانه بازی کرد و این که آن ها گل زدند چیزی از ارزش های بازیکنان ما کم نمی کنند.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران اعتقاد است این تیم برابر تیم‌هایی هم‌چون پرتغال و اسپانیا از پیش باخته نیست. 

* قبل از این دیدار شاگردان کارلوس کی روش در دیداری دوستانه پشت درهای بسته به مصاف لیتوانی رفتند خیلی ها انتقاد می کردند که آیا تیم ملی در آخرین دیدار دوستانه اش باید در پشت درهای بسته برابر حریف بازی کند ولی در این میان بعضی هم با کی روش موافق بودند و می گفتند حریف شناختی از تیم ملی نخواهد داشت، آیا شما فکر می کنید این که حریف شناختی از تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران نداشت در کسب یک پیروزی به ما کمک کرد؟

– من هم اگر جای آقای کی روش بودم بازی آخرمان را بدون تماشاگر و پشت درهای بسته برگزار می کردم و دستم را جهت حریف رو نمی کردم.

* ما دو بازی سخت پیش رو داریم باید به مصاف اسپانیا و پرتغال برویم. ارزیابی شما از دو دیدار آینده تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران چیست؟

برابر اسپانیا از پیش باخته نیستیم/ بهتر است کی‌روش بماند ، هاشمیان

– انسان باید واقع گرا باشد ولی همه از پیروزی تیم ملی کشور عزیزمان ایران خوشحال می شویم. من در هامبورگ حضور دارم و هنگامی که کشور عزیزمان ایران برابر مراکش به پیروزی رسید، ایرانیان زیادی در خیابان ها خوشحالی و احساس غرور می کردند. قاعدتا هر ایرانی از پیروزی تیم ملی خوشحال می شود ولی باید قبول کنیم که فوتبال پرتغال و اسپانیا سال ها از ما جلوتر هست. من نمی گویم ما برابر اسپانیا و پرتغال از پیش باخته هستیم، بلکه می گویم باید با نهایت توان و نیرو در برابر این دو تیم بازی کنیم ولی این که بخواهیم این دو تیم را شکست دهیم مساله ایده آلی می شود ولی کار خیلی مشکل است.

* این که کی روش از تیم ملی پرتغال آشنایی دارد و روزی سرمربی این تیم بوده و با خیلی از بازیکنانش کار کرده می تواند در دیدار تیم ملی کشور عزیزمان ایران برابر پرتغال به کمکش بیاید؟

– قطعا آقای کی روش که پرتغالی هستند کاملا این تیم را می شناسند؛ هم از نظر فوتبالی و هم از نظر نفرات آشنایی دارند. من مطمئن هستم ایشان انگیزه زیادی دارد برابر تیم سابقش نتیجه بگیرد. قطعا شناختی که از این تیم دارد هم می تواند به بازیکن تیم ملی کشور عزیزمان ایران کمک کند. البته در نظر داشته باشید آشنایی مهم است ولی ابزار هم بسیار اهمیت دارد. ما باید ابزار مورد نیاز را در اختیار داشته باشیم. من فکر می کنم برابر دو تیم اسپانیا و پرتغال هم با همین روشی که به مصاف مراکش رفتیم بازی خواهیم کرد.

* بعد از ۲۰ سال دومین برد تیم ملی کشور عزیزمان ایران در تاریخ جام جهانی به دست آمد، شاید اگر دو بازی دیگر را هم ببازیم از نظر نتیجه گیری آن قدرها هم بد نباشیم. فکر می کنید با توجه به شرایط حال حاضر آیا باید فدراسیون فوتبال به فکر تمدید قرارداد آقای کارلوس کی روش باشد یا از الان سریع است که به این پرسشها فکر کنیم؟

– واقعا می ترسم راجع به بعضی از پرسشها صحبت کنم، آیا که در کشور عزیزمان ایران هر لحظه یا سفید است یا سیاه. یعنی اگر بیاییم و کی روش را بکوبیم مغرضانه هست، اگر بخواهیم طرفداری کنیم می گویند نگاه هواداری داشته است یعنی نگاه میانه روی نداریم. در فوتبال کشور ما یک مساله ثابت شده است هست، زمانی که پرسپولیس مربی ایرانی داشت اکثر اوقات شرایط این تیم ناآرام بود. از زمانی که آقای برانکو آمده است شرایط این تیم آرام تر شد یا تیم استقلال زمانی که آقای منصوریان هدایتش را بر عهده داشت حواشی خیلی زیاد بود ولی از زمانی که آقای شفر آمده اند شرایط ین تیم هم آرام تر شده است است.

من اعتقاد دارم جهت بعضی از پست ها مثل تیم ملی فوتبال ایران، پرسپولیس و همین طور استقلال شاید حضور یک مربی خارجی بهتر باشد، آیا که حداقل از نظر حاشیه ای این تیم ها آرام تر می شوند و باعث می شود بهتر عمل کنند. راجع به آقای کارلوس کی روش باید بگویم عملکرد ایشان جهت بردن کشور عزیزمان ایران به جام جهانی بدون شکست و همین طور ۹ بازی بدون گل خورده عملکرد خوبی بوده است ولی پرسشها و حواشی که به وجود می آید میان کی روش و مربیان داخلی با برگزاری یک جلسه هماهنگی قابل حل هست. شاید اگر پیش از این جلسه برگزار می شد سوء تفاهم ها کاملا بر طرف شده است بود. قطعا مطمئن هستم که مربیان ایرانی دوست دارند تیم ملی کشور عزیزمان ایران نتیجه بگیرد. شاید بهتر باشد بگویم حداقل ۹۰ درصد مربیان می خواهند تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران نتیجه بگیرد. به همین خاطر همکاری کردن بین تیم ملی و مربیان ایرانی باید بهتر می شد و اگر هم قرار است کی روش بماند باید این ارتباط بهتر شود. آقای کی روش باید کار خودش را انجام دهد، مدیریت هم باید کار خودش را انجام دهد. کی روش از کشوری آمده و سرمربی تیم هایی بوده که همه چیز منظم بوده هست. در فوتبال کشور عزیزمان ایران سال ها است پرسشها وجود دارد.

در سال ۲۰۰۶ عالی ترین بازی دوستانه ما برابر بوسنی برگزار شد. فوتبال ما هر لحظه دچار بی نظمی و بی برنامگی هست. در حال حاضر هم که مسائلی هم چون تحریم ها روی آن ناخواسته تاثیر گذاشته هست. به نظر من با در نظرگرفتن این که آقای کارلوس کی روش چندین سال است در فوتبال کشور عزیزمان ایران کار می کند و جام ملت های آسیا نیز نزدیک است شاید باقی ماندن او به نفع فوتبال کشور عزیزمان ایران باشد.

* پیش از شروع جام جهانی زمانی که فهرست ۲۳ نفره تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران اعلام شد، انتقادات زیادی به این فهرست وارد شد. بعضی می گفتند آیا سید جلال حسینی و وریا غفوری به تیم ملی دعوت نشدند و در این میان حتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی نامه ای به وزارت ورزش و جوانان خواستار ورود این وزارتخانه به مساله شدند. نظر شما راجع به این حواشی چیست؟

– مسوولیت یک تیم هر لحظه با مربی هست. در تیم ملی فوتبال آلمان هم سانه خط خورد که در آلمان هم همین مساله سر و صدای زیادی به پا کرد و یا وانگر را خط زدند و به جای او، کلوزه را به جام جهانی بردند. هر لحظه جهت این که بازیکنی خط می خورد مخالف و موافقان زیادی وجود دارد. به خصوص هنگامی که این بازیکنان از تیم های بزرگ وارد تیم ملی شوند، آیا که هواداران و تماشاگران بیش تری دارند و فشار بیش تر می شود. شاید اگر بازیکنانی بودند که در تیم های معروف بازی نمی کردند کسی واکنشی از خود نشان نمی داد ولی این را در نظر بگیرید عربستان در دیدار برابر روسیه پنج گل خورد. من مطمئن هستم کی روش هم از این که تیمش پنج گل بخورد وحشت داشت ولی این که آیا بازیکنانی که خط خورده اند درست بوده یا خیر این را باید منتظر باشیم تا آخر جام جهانی و نتیجه های مشخص شود و بعد از آن می توان قضاوت کرد.

* کشور عزیزمان ایران برابر مراکش پیروز شد، چقدر از این پیروزی سهم حضور کارلوس کی روش روی نیمکت تیم ملی فوتبال بوده است؟

– این که بخواهیم سهمی جهت شخصی در نظر بگیریم درست نیست. انگار بخواهیم فرمولی را تعیین کنیم و اعداد بدهیم و سهم مشخص کنیم. نظر من این است که هنگامی که تیمی نتیجه می گیرد همه در آن پیروزی سهیم هستند. هنگامی که هم تیم نتیجه می گیرد همه می گویند که کارهای مربی درست بوده است و هنگامی که تیم نتیجه نمی گیرد همه می گویند که کارهای این مربی اشتباه بوده هست. نظر من این است که هنگامی که تیمی پیروز می شود علت بر این نیست که همه چیز درست بوده و از طرفی دیگر تیمی نتیجه نمی گیرد، نمی توانیم بگوییم همه چیز اشتباه بوده هست. آقای کی روش که تجربه بین المللی دارد می تواند استرسش را کنترل کند و کنار زمین و همین طور بین دو نیمه با بازیکنانش بهتر صحبت کند، قاعدتا او با مربیانی که کم تجربه هستند خیلی متفاوت هست. اگر دقت کنید مربیانی که در جام جهانی حضور دارند، اکثرا مسن هستند. جام جهانی مثل لیگ نیست که تیم ها جوانگرایی کنند و اکثرا از مربیان با تجربه استفاده می کنند. کارلوس کی روش هم که چندین سال در تیم ملی بوده قطعا می تواند کمک کند. مثل مربی اروگوئه که در چهار، پنج دوره در جام جهانی حضور داشت و حتی نمی توانست راه برود ولی می توانست از تجربیاتش استفاده کند. به نظر من کی روش، کادر فنی، بازیکنان و حتی کادر پزشکی و فیزیوتراپ در این پیروزی سهم داشتند. باید از مردم تقدیر کرد که به ورزشگاه رفتند و تیم ملی را تشویق کردند. من حتی ایرانی می شناختم که از آمریکا به آلمان آمد و از این جا فقط در روز بازی به روسیه رفت و برگشت. من می گویم نقش تماشاگران نباید در این پیروزی گم شود. در برابر مراکش، تیم ملی کشور عزیزمان ایران پیروز شد و هنگامی که کشور عزیزمان ایران پیروز می شود تماشاگران، مربیان و تیم پیروز می شوند.

* در آخر صحبتی دارید؟

– این پیروزی ارزش داشت، آیا که شرایط اقتصادی در کشور عزیزمان ایران خوب نیست و طی مدت اخیر دائما خبرهای بد شنیده ایم. زلزله آمده و هر روز یک خبر بد به گوش ما رسیده هست. این پیروزی در روحیه مردم کشور عزیزمان ایران تاثیر زیادی داشت. این قدرت فوتبال را نشان می دهد. گاهی انتقاد می کنند آیا این قدر باید هزینه صرف فوتبال شود ولی بببنید بعد کار چقدر است که رییس جمهور می نشیند و بازی را تماشا می کند و خبر می دهد. بعد از پیروزی تیم ملی کشور عزیزمان ایران برابر مراکش من بیش تر از دوستان آلمانی ام خبر تبریک دریافت کردم. چقدر این برد تاثیر داشت که به من این قدر تبریک گفتند. امیدوارم مردم کشور عزیزمان ایران لذت ببرند و به بازی بازیکنان کشور عزیزمان ایران افتخار کنند.

واژه های کلیدی: ایران | مراکش | ایرانی | بازیکن | فوتبال | پیروزی | فوتبالی | ایرانیان | بازیکنان | جام جهانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs